Floor Mirror
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Generous live edge solid acacia mirror frame with 70″ H mirror plate. Hinged stand.
Product Details
| Generous live edge solid acacia mirror frame with 70″ H mirror plate. | Yes |
|---|---|
| Hinged stand. | Yes |
| Overall Width | 34.5 in |
| Overall Depth | 79 in |
| Overall Height | 30 in |
| Weight | 80.0 lb |
| Wood Finish | Special Reserve |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 79 × 34.5 × 30 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Special Reserve |
| Style | Rustic |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
28405
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Brown, Hekman, Mirrors, Natural Walnut Wood Finish, Special Reserve
Reviews
There are no reviews yet.